„Rok miłosierdzia szansą dla nas”

Marzena Nawrocka

DSCN1267W dniach 9 – 11 marca 2016 r. odbyły się w naszym gimnazjum szkolne rekolekcje wielkopostne pod hasłem: „Rok miłosierdzia szansą dla nas”

Prowadził je ks. Jacek Leśniewski; proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Zaniemyślu.

Pierwszego dnia rekolekcji uczniowie klas III obejrzeli film: „Czy naprawdę wierzysz?”, a klasy I i II film: „ Miłosierdzie i łaska.”

W trakcie tych trzech dni uczniowie mieli okazję wysłuchać nauk rekolekcyjnych, wziąć udział w Drodze Krzyżowej, którą sami przygotowali, wyspowiadać się. Dużą atrakcję stanowiło spotkanie z przedstawicielami młodzieży, organizującej w naszym dekanacie Światowe Dni Młodzieży.

W czasie rekolekcji śpiewał zespół złożony z uczniów różnych klas, zorganizowany specjalnie na tę okoliczność przez panią katechetkę. Wszystkim przyświecały słowa św. Augustyna: „Kto śpiewa dwa razy się modli.”

Ostatniego dnia rekolekcji, w piątek, po wspólnej mszy świętej odprawionej przez ks. Krzysztofa Michalczaka, proboszcza parafii NSJ w Środzie Wlkp., młodzież wraz z księdzem i opiekunami udała się do Kolegiaty, gdzie odbyło się uroczyste przejście przez Drzwi Miłosierdzia. Akt ten był poprzedzony katechezą i modlitwą, a nawiązywał do ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia.

Mamy nadzieję, że to ,co usłyszeliśmy i przeżyliśmy zakiełkuje refleksją i przemianą serc.