Zbiórka makulatury

Kinga Grodzka

Zarząd Samorządu Uczniowskiego  przypomina o akcji zbierania makulatury. Pierwszy jej odbiór już 26 października (czwartek).

Uczniowie klas 7. i gimnazjalnych składują makulaturę w sali nr 10 (stary budynek) przy ul. Lipowej, a klas I-VI w piwnicy budynku przy ul. Dąbrowskiego. Szczegóły u pracowników obsługi.

Na makulaturę można przeznaczyć: gazety, kolorowe czasopisma, książki, zeszyty, zapisane lub zadrukowane kartki papieru biurowego, opakowania papierowe, kartonowe, tekturę, torby i pudła papierowe.

Na makulaturę nie nadają się: papierowe opakowania z domieszką innych tworzyw (np. kartony po napojach mleku, sokach, powlekane folią okładki niektórych starych podręczników lub ćwiczeń), kalka, papier przebitkowy, tapety, papier zatłuszczony, silnie zabrudzony lub powleczony folią.

Makulatura musi być związana sznurkiem i opisana: imię, nazwisko, klasa. Ułatwi to ważenie i rejestrowanie makulatury  oraz prowadzenie statystyki zbiórki.