Gimnazjum nr 1
ul.Lipowa 9
63-000 Środa Wlkp.
gim1sroda@o2.pl   tel:61 285 23 74

…a może byśmy tak najmilsi, wpadli na dzień, dwa…do Berlina?

Marzena Nawrocka
Odsłony: 2377

076W piątek 10 stycznia wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę do Niemiec. Pierwszego dnia, pod opieką germanistów: p. Moniki Głowackiej, p. Roberta Kozaka oraz anglisty p. Mariusza Cybichowskiego, zwiedzaliśmy Berlin.

W piątek 10 stycznia wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę do Niemiec. Pierwszego dnia, pod opieką germanistów: p. Moniki Głowackiej, p. Roberta Kozaka oraz anglisty p. Mariusza Cybichowskiego, zwiedzaliśmy Berlin.

Najpierw przyszło nam podziwiać panoramę Berlina z kopuły widokowej Reichstagu, potem zobaczyliśmy pomnik poświęcony ofiarom Holocaustu oraz pozostałości Muru Berlińskiego, a później…później (co widać na załączonych zdjęciach) robiliśmy do woli pamiątkowe zdjęcia pod Bramą Brandenburską.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie słynnego Alexanderplatz (w skrócie Alex) . Jest to plac we wschodniej części miasta, w dzielnicy Mitte, który codziennie odwiedza ponad 300 000 osób. Zobaczyliśmy też inne znane miejsca: wieżę telewizyjną, berlińską katedrę, fontannę Neptuna i siedzibę władz miasta Rotes Rathaus. Szczególne zainteresowanie wśród nas wzbudził AquaDom - największe na świecie cylindryczne akwarium z wodą morską o pojemności 1 miliona litrów.

Następnym celem wycieczki było dawne centrum Berlina Zachodniego, czyli popularny Ku’damm. Tu zwiedziliśmy Kościół Pamięci i Europa-Center ze słynnym zegarem wodnym.

Po całodniowej marszrucie ulicami stolicy, całą grupą udaliśmy się na zasłużony wypoczynek w klimatach tropikalnych, czyli na…Tropikalną Wyspę. Bawiliśmy się świetnie i w basenach, i na zjeżdżalniach, i nawet wtedy, gdy spacerowaliśmy po tropikalnym lesie.

Następnego dnia zrelaksowani i pełni wrażeń wróciliśmy do Środy.

Raz jeszcze dziękujemy swoim opiekunom za to, że mogliśmy poznać kulturę naszych zachodnich sąsiadów oraz za to, że dane nam było sprawdzić zdobyte umiejętności językowe… w praktyce. Mamy nadzieję, że do Berlina wrócimy raz jeszcze.

Pozostałe zdjęcia obejrzycie w galerii. Do galerii foto z Berlina i Tropical Island