Drzwi Jedynki znów były otwarte

Kinga Grodzka

SDC14865W piątek 20 marca 2015 roku już od wczesnych godzin porannych nasza szkoła była otwarta dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych ze Środy Wlkp. i okolic.

Zebranych uczniów oraz ich nauczycieli powitała dyrektor szkoły – p. Jadwiga Wieland.

Zebranych uczniów oraz ich nauczycieli powitała dyrektor szkoły - p. Jadwiga Wieland, która wymieniła wiele powodów, dla których warto być uczniem Gimnazjum nr 1 w Środzie Wlkp. - omówione zostały m.in. koła zainteresowań, dodatkowe zajęcia w planie lekcji, projekty edukacyjne, konkursy szkolne i pozaszkolne czy imprezy i uroczystości szkolne. Spotkanie uatrakcyjnił występ chóru pod batutą p. Izy Ratajczak.

Następnie przybyli uczniowie zaproszeni zostali do zwiedzenia placówki - rozpoczęła się wycieczka prowadząca przez meandry korytarzy naszego gimnazjum. Nauczyciele wraz ze swoimi uczniami przygotowali wiele niespodzianek: w pracowni chemicznej odbył się pokaz zatytułowany „Wodór paliwem przyszłości” – młodzież mogła poznać sposoby na wykorzystanie wodoru np. do zasilania auta oraz obejrzeć efektowne spalanie tego gazu; w pracowni fizycznej największym zainteresowaniem cieszyło się doświadczenie ruchome piaski, ponadto nauczyciele zaprezentowali grające kieliszki oraz pokazali, jak wytworzyć kwadratowe bańki mydlane. W sali biologicznej szóstoklasiści mogli m.in. sprawdzić się z zasad udzielania pierwszej pomocy. Wchodząc do sali nr 29, pracowni polonistycznej, uczniowie szkół podstawowych przenieśli się w świat ortografii, a muzykę i modę lat 80. mogli poznać w pracowni języka angielskiego. W sali geograficznej młodzież szkół podstawowych poznawała Układ Słoneczny, miała okazję poćwiczyć następstwa ruchów Ziemi za pomącą pomocy dydaktycznych wykorzystywanych na lekcjach geografii. W sali informatycznej szóstoklasiści mogli obejrzeć przekaz na żywo pełnego 100% zaćmienia słońca z Polskiej Stacji Polarnej na Spitsbergenie i rozwiązać na tablicy interaktywnej quiz Podróż przez Polskę .

Tradycyjnie w holu pierwszego piętra Klub Europejski przygotował kawiarenkę Cafe Europa - plakaty, flagi, mapy własnoręcznie zrobione przez członków Klubu przybliżały tematykę europejską. Można też było skosztować wspaniałe wypieki przygotowane przez wszystkie klasy naszego gimnazjum.

Szóstoklasistom spodobała się oferta naszej szkoły. Zdaniem większości – Jedynka jest szkołą z "klimatem".

Mamy nadzieję, iż z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym, a zatem do zobaczenia we wrześniu.