Gimnazjum nr 1
ul.Lipowa 9
63-000 Środa Wlkp.
gim1sroda@o2.pl   tel:61 285 23 74

Drzwi Jedynki znów były otwarte

Kinga Grodzka
Odsłony: 1819

SDC14865W piątek 20 marca 2015 roku już od wczesnych godzin porannych nasza szkoła była otwarta dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych ze Środy Wlkp. i okolic.

Zebranych uczniów oraz ich nauczycieli powitała dyrektor szkoły – p. Jadwiga Wieland.

       W piątek 20 marca 2015 roku już od wczesnych godzin porannych nasza szkoła była otwarta dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych ze Środy Wlkp. i okolic.

       Zebranych uczniów oraz ich nauczycieli powitała dyrektor szkoły - p. Jadwiga Wieland, która wymieniła wiele powodów, dla których warto być uczniem Gimnazjum nr 1 w Środzie Wlkp. - omówione zostały m.in. koła zainteresowań, dodatkowe zajęcia w planie lekcji, projekty edukacyjne, konkursy szkolne i pozaszkolne czy imprezy i uroczystości szkolne. Spotkanie uatrakcyjnił występ chóru pod batutą p. Izy Ratajczak. 

 

      Następnie przybyli uczniowie zaproszeni zostali do zwiedzenia placówki - rozpoczęła się wycieczka prowadząca przez meandry korytarzy naszego gimnazjum. Nauczyciele wraz ze swoimi uczniami przygotowali wiele niespodzianek: w pracowni chemicznej odbył się pokaz zatytułowany „Wodór paliwem przyszłości” – młodzież mogła poznać sposoby na wykorzystanie wodoru np. do zasilania auta oraz obejrzeć efektowne spalanie tego gazu; w pracowni fizycznej największym zainteresowaniem cieszyło się doświadczenie ruchome piaski, ponadto nauczyciele zaprezentowali grające kieliszki oraz pokazali, jak wytworzyć kwadratowe bańki mydlane. W sali biologicznej szóstoklasiści mogli m.in. sprawdzić się z zasad udzielania pierwszej pomocy. Wchodząc do sali nr 29, pracowni polonistycznej, uczniowie szkół podstawowych przenieśli się w świat ortografii, a muzykę i modę lat 80. mogli poznać w pracowni języka angielskiego. W sali geograficznej młodzież szkół podstawowych poznawała Układ Słoneczny, miała okazję poćwiczyć następstwa ruchów Ziemi za pomącą pomocy dydaktycznych wykorzystywanych na lekcjach geografii. W sali informatycznej szóstoklasiści mogli obejrzeć przekaz na żywo pełnego 100% zaćmienia słońca z Polskiej Stacji Polarnej na Spitsbergenie i rozwiązać na tablicy interaktywnej quiz Podróż przez Polskę .

        Tradycyjnie w holu pierwszego piętra Klub Europejski przygotował kawiarenkę Cafe Europa - plakaty, flagi, mapy własnoręcznie zrobione przez członków Klubu przybliżały tematykę europejską. Można też było skosztować wspaniałe wypieki przygotowane przez wszystkie klasy naszego gimnazjum.

        Szóstoklasistom spodobała się oferta naszej szkoły. Zdaniem większości – Jedynka jest szkołą z "klimatem".

          Mamy nadzieję, iż z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym, a zatem do zobaczenia we wrześniu.

Fotorelacja