"Nie rzucim ziemi skąd nasz ród..."

Kinga Grodzka

06niepodleg10 listopada 2015r. w auli szkolnej odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości.

10 listopada 2015r. w auli szkolnej odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, którą przygotowali: Wiktoria Pigłowska i Mateusz Patecki z klasy 3b, Weronika Górska z klasy 3e, Wiktoria Weiss, Magdalena Hańczyk, Agata Sobucka i Basia Dębińska z klasy 2d, Weronika Kaczmarek z klasy 3e oraz Maciej Szafrański z klasy 1s.

W przystępny i obrazowy sposób (teatr cieni) opowiedziane zostały losy naszego kraju - począwszy od zaborów, poprzez powstania narodowe, aż do 11 listopada 1918r. - dnia pełnego radości i chwały.

Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego".

Pani dyrektor Jadwiga Wieland przypomniała zgromadzonej młodzieży, że nie wolno zapomnieć o dziejach naszego kraju. Podkreśliła, że patriotą nie jest tylko ten, który staje w obronie ojczyzny podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe, która pamięta o wydarzeniach czy rocznicach, która wykazuje zainteresowanie kulturą, historią i współczesną sytuacją kraju.

Opiekunami występującej młodzieży były panie Kinga Grodzka i Milena Biskupska.