Gimnazjum nr 1
ul.Lipowa 9
63-000 Środa Wlkp.
gim1sroda@o2.pl   tel:61 285 23 74

Drzwi Otwarte Jedynki

Kinga Grodzka
Odsłony: 2083

P1160911Od wielu lat realizujemy w szkole działania związane ze zdrowym stylem życia, dlatego też Drzwi Otwarte, które nasza szkoła zorganizowała 8 kwietnia, odbywały się pod hasłem „Bądźmy zdrowi”.

 Od wielu lat realizujemy w szkole działania związane ze zdrowym stylem życia, dlatego też Drzwi Otwarte, które nasza szkoła zorganizowała 8 kwietnia, odbywały się pod hasłem „Bądźmy zdrowi”. Głównym celem Drzwi Otwartych było zapoznanie uczniów najstarszych klas szkół podstawowych z ciekawą ofertą edukacyjną szkoły i realizowanymi przez nią przedsięwzięciami, a przy okazji przybliżenie korzyści, jakie mamy dzięki spożywaniu warzyw i owoców.

Przybyłych gości powitały dyrektor Jadwiga Wieland oraz wicedyrektor Anna Scholz, które przedstawiły naszą placówkę potencjalnym gimnazjalistom. Następnie członkowie koła teatralnego „MaskaRada” pokazali przedstawienie mające przestrzec młodych ludzi przed skutkami anoreksji.

W programie swoją ofertę zaprezentowali też nauczyciele i uczniowie: w jednej z sal zorganizowano studio urody, gdzie można było między innymi dowiedzieć się, co to jest INCI oraz sprawdzić, czy makijaż niszczy cerę. Ponadto można było wypróbować przygotowane maseczki na twarz, kąpiel do paznokci, domowy krem do rąk i peeling do ust; w sali biologicznej młodzi ludzie poznali terapie, którymi zwierzęta leczą ludzi oraz dowiedzieli się, w jaki sposób psy, koty, chomiki czy papugi wpływają na dobre samopoczucie czlowieka; nauczyciele uczący matematyki pokazali, jak obliczyć wskaźnik BMI, czyli wskaźnik masy ciała - uczniowie obliczali swoje BMI i porównywali wyniki wg opracowanych tabel dla dziewcząt i chłopców;  w świetlicy szkolnej uczniowie klas szóstych sprawdzali swoje umiejętności z pierwszej pomocy, a w sali geograficznej poznali sposoby czynnego wypoczynku na łonie natury oraz obejrzeli prezentacje multimedialne pokazujące atrakcje turystyczne Polski; w sali informatycznej szóstoklasiści  samodzielnie komponowali wirtualne śniadania na tablicy interaktywnej, a następnie sprawdzali na niej kaloryczność wybranych pokarmów. Usłyszeli również informacje dotyczące dziennika elektronicznego (w tym modułu e-Nauczanie), pracy w CHMURZE oraz planowanego wdrożenia od września 2016 modułu Indywidualni.pl . Wiele emocji wzbudziło zadanie plastyczne, polegające na stworzeniu z kolegi lub koleżanki dowolnego warzywa albo owocu. W szkolnej bibliotece przygotowane zostały zabawy edukacyjne - odbył się konkurs zagadek związanych z anatomią człowieka oraz warzywami i owocami, przybyli mogli także obejrzeć projekty literackie, które przygotowywali uczniowie klas III gimnazjum. W hali sportowej młodzież wzięła udział w różnorodnych konkurencjach sportowych, w których wykazała się sprytem i zwinnością.

Dla wszystkich gości organizatorzy przygotowali stoły ze zdrową żywnością, na których można było skosztować wybrane warzywa i owoce.

Dzień Otwarty Szkoły był okazją do spotkania się  uczniów klas szóstych z nauczycielami uczącymi w gimnazjum, do pokazania gościom panującego w szkole klimatu życzliwości, otwartości i akceptacji na indywidualność drugiego człowieka. Mamy nadzieję, iż główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłych i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym, a zatem do zobaczenia we wrześniu.

Relacja fotograficzna w galerii szkoły.