DORADZTWO ZAWODOWE

Renata Smoczyk

Gimnazjalisto!

Jeśli jesteś jeszcze niezdecydowany, nie wiesz jaką szkołę wybrać, jaki zawód będzie Twoim zawodem marzeń – skorzystaj z propozycji doradców zawodowych, „wyklikaj swoją przyszłość”.

Gdzie mogę się uczyć w regionie?

OTWÓRZ

Tu znajdziesz informacje o zawodach, które można zdobyć w technikach, zasadniczych szkołach zawodowych i szkołach policealnych.

OTWÓRZ

Na stronie znajdują się opisy 131 zawodów, które uwzględniają zadania, czynności, predyspozycje i ścieżki edukacyjne, które do nich prowadzą. Do wielu z nich dołączone są filmowe wypowiedzi przedstawicieli danego zawodu, do niektórych prowadzą linki do baz zewnętrznych.

http://praca-enter.pl/zawody

GRA polecana przez doradców zawodowych:

„Tajemnice Aeropolis” – przeżywając przygody w 6 wirtualnych światach poznajesz swoje mocne strony, swoje potrzeby i upodobania pod kątem wyboru przyszłej pracy. Są trzy poziomy wiekowe: 7+, 12+, 16+. Po ukończeniu gry można zapoznać się z raportem nt. predyspozycji, poziomu tzw. kluczowych kompetencji ucznia i rekomendacjami zawodowymi.

Pobieranie gry: „Tajemnice Aeropolis”

http://talentgamedownload.pl/

TEST „Labirynt zawodów” polega na ocenie obrazków przedstawiających zawody i czynności. Program, analizując jakie elementy i aspekty pracy występują w wybieranych obrazkach – wskazuje na preferencje ucznia (predyspozycje i zainteresowania zawodowe).

http://labirynt-zawodow.progra.pl/