szkolaNasza szkoła powstała w 1999 r. w wyniku reformy oświaty, nie posiada więc długiej  historii. Gimnazjum nr 1 zostało utworzone na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 o wieloletniej   tradycji i przez kilka lat obie placówki współpracowały ze sobą. W roku 2004 mury szkoły opuściły ostatnie trzy klasy szóste - można więc  powiedzieć, że był to historyczny rocznik absolwentów SP1.

Nasza szkoła powstała w 1999 r. w wyniku reformy oświaty, nie posiada więc długiej  historii. Gimnazjum nr 1 zostało utworzone na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 o wieloletniej   tradycji i przez kilka lat obie placówki współpracowały ze sobą. W roku 2004 mury szkoły opuściły ostatnie trzy klasy szóste - można więc  powiedzieć, że był to historyczny rocznik absolwentów SP1. Słowo "historyczny" nie zostało użyte  na wyrost, ponieważ "jedynka" działała w tym budynku przez 98 lat. W czerwcu 2004 roku odbyły się uroczystości związane z zakończeniem działalności szkoły. Zamknięcia dokonali burmistrz p. Wojciech Ziętkowski i ostatni dyrektor SP1 p. Wanda Magdziarska, która przekazała symboliczny klucz do szkoły dyrektorowi Gimnazjum nr 1, p. Andrzejowi Gniotowskiemu. Następnie nastąpiło odsłonięcie tablicy upamiętniającej długoletnie istnienie Szkoły Podstawowej nr 1.