Obchody 100-lecia "JEDYNKI"

napis12 grudnia 2008 roku odbyła się  inauguracja obchodów 100-lecia" Jedynki". W przygotowaniach brało udział wiele osób - obecni i emerytowani nauczyciele, uczniowie i  ich rodzice. Szczególny wkład wniosły panie Wanda Magdziarska iKrystyna Witaszak, które poświęciły wiele czasu na wyszukanie informacji oraz ich uporządkowanie.

Zaproszeni goście spotkali się najpierw w auli szkolnej, gdzie wysłuchali krótkich przemówień obecnej dyr szkoły p. Jadwigi Wieland, burmistrza Środy Wielkopolskiej p. Wojciecha Ziętkowskiego, przewodniczącego Rady Rodziców p. Mirosława Martyna i prezesa ZNP p. Piotra Lepczyńskiego. Następnie zapoznali się z historią szkoły przedstawioną w postaci prezentacji przygotowanej przez p. Bartłomieja Króla oraz obejrzeli krótką część artystyczną, na którą złożyły się występy chóru, grupy teatralnej oraz pokaz fitness. Później zebrani mieli okazję obejrzeć archiwalne i aktualne zdjęcia oraz oddać się wspomnieniom przy poczęstunku w szkolnej stołówce.

Przygotowania do uroczystości:

Oczekiwanie:

Przybywających na uroczystość witali gimnazjaliści ubrani w mundurki:

Zaczęło się - do zebranych przemówili kolejno: pani dyr. Jadwiga Wieland, prezes ZNP - p. Piotr Lepczyński, burmistrz p. Wojciech Ziętkowski oraz przewodniczący Rady Rodziców p. Mirosław Martyn.

Czas na przypomnienie historii "Jedynki" - zgromadzeni obejrzeli prezentację wykonaną przez pana Bartłomieja Króla ze Średzkiego Towarzystwa Fotograficznego. W ciemnej sali niejeden z widzów ocierał łzy wzruszenia. W przerwie pokazu odśpiewano hymn szkoły.

Następnym punktem obchodów były występy młodzieży. Zaprezentował się chór szkolny pod dyrekcją pani Marty Tomczak oraz grupa teatralna po kierunkiem pana Piotra Pajchrowskiego. Jak zawsze dużo emocji wzbudził pokaz fitness w wykonaniu absolwentek i uczennic Gimnazjum nr 1.
Salwy śmiechu wzbudziło nieoczekiwane wystąpienie ks. Wojciecha Raczkowskiego, który z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru podsumował wydarzenia wieczoru.

Nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć - było trochę śmiechu, były podziękowania i wzruszenia.

Czas na zwiedzanie wystaw  - "stara szkoła" czyli przeszłość ...

... i "nowa szkoła" czyli teraźniejszość i przyszłość

Goście wpisywali się do pamiątkowej księgi

A później długie rozmowy i wspomnienia przy poczęstunku w szkolnej stołówce.

Zachwyt wzbudził okolicznościowy tort - był i piękny, i smaczny.
Rozkroili go wspólnie obecni i byli dyrektorzy szkoły.