Z życia Izby Pamięci

Renata Smoczyk
Odsłony: 1909

Kwiecień 2009r. – wycieczka młodzieży do Warszawy (realizacja projektu 70.rocznica wybuchu II wojny światowej).

Październik 2009r. – wyjazd do Kutna. Odebranie nagrody za I miejsce w konkursie na najlepszą Izbę Pamięci w Polsce. Konkurs związany był z 70. Rocznicą wybuchu II wojny światowej. Pomysłodawcą był ZOR im. marszałka J. Piłsudskiego.

Rok szkolny 2010/2011 – rozbudowa i unowocześnienie Izby Pamięci. Wzbogacenie Izby o nowoczesny sprzęt multimedialny, repliki broni od prywatnych ofiarodawców.

Maj 2010r. – 3 – dniowy wyjazd integracyjny młodzieży gimnazjalnej z kombatantami do Berlina.

Maj 2011r. – 3 – dniowy wyjazd młodzieży gimnazjalnej z kombatantami w Góry Świętokrzyskie.

Kwiecień 2012r. – wycieczka z kombatantami. Zwiedzanie Cytadeli, obozu zagłady w Żabikowie. Złożenie wiązanki pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego.

Rok szkolny 2012/2013 – uroczyste przekazanie do Izby Pamięci sztandaru AK.

Od 2012r. – coroczne (16 maja) wyjazdy młodzieży do Konstantynowa Łódzkiego w rocznicę odsłonięcia pomnika poświęconego ofiarom obozu Lager von Konstantinov.

19 czerwca 2015r. – ufundowany przez Urząd Miasta i Gminy wyjazd młodzieży z Gimnazjum nr 1 i Słupi Wielkiej do Warszawy. Wycieczka związana była z realizacją projektu: 70. rocznica zakończenia II wojny światowej – udział Średzian w II wojnie światowej.

Cykliczne spotkania z kombatantami (wspomnienia, prezentacja pamiątek związanych z okresem II wojny światowej, spotkania opłatkowe i wielkanocne).