Świąteczne spotkanie w Izbie Pamięci

Jarosław Sobota

image004Dnia 16 grudnia 2016 r. w Izbie Pamięci członkowie koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Środzie Wielkopolskiej spotkali się, aby podzielić się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia. Spotkanie odbyło się z inicjatywy kpt. Jarosława Wietlickiego, który po powitaniu wszystkich gości podkreślał konieczność utrwalania pamięci o  Polskim Państwie Podziemnym i Armii Krajowej  wśród Polaków, a zwłaszcza uczniów.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz  zastępca  burmistrza Ernest Iwańczuk, wicestarosta Piotr Kasprzak, ksiądz kanonik Janusz Śmigiel oraz dyrektor Gimnazjum nr 1 Jadwiga Wieland. W ramach artystycznej części spotkania odbył się krótki występ uczniów naszego gimnazjum przygotowany pod kierunkiem p. Violetty Rydian i p. Barbary Krenc. Po części artystycznej, wysłuchaniu wierszy i wspólnym śpiewaniu kolęd, nastąpiło dzielenie się opłatkiem. Młodzież  naszego gimnazjum zadbała również o świąteczny wystrój Izby Pamięci. Liczne stroiki, choinki i świece umiliły wigilijne spotkanie.

Violetta Rydian