Gimnazjum nr 1
ul.Lipowa 9
63-000 Środa Wlkp.
gim1sroda@o2.pl   tel:61 285 23 74

Wigilijne spotkanie kombatantów i ich rodzin

Jarosław Sobota
Odsłony: 1064

20171212 110248Dnia 12 grudnia 2017r. w Izbie Pamięci członkowie koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Środzie Wielkopolskiej jak co roku spotkali się, aby podzielić się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia. Spotkanie odbyło się z inicjatywy kpt. Jarosława Wietlickiego. W spotkaniu uczestniczyli członkowie koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz  burmistrz Wojciech Ziętkowski, sekretarz powiatu Bartosz Wieliński, kapelan ksiądz Lech Otta oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi Jadwiga Wieland.

Spotkanie rozpoczęło się od uroczystego wprowadzenia Sztandaru Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. W ramach artystycznej części spotkania odbył się występ uczniów naszej szkoły przygotowany pod kierunkiem p. Marty Gorczycy. Po części artystycznej, wysłuchaniu wierszy i wspólnym śpiewaniu kolęd, nastąpiło dzielenie się opłatkiem. Na zakończenie uroczystości kombatanci i członkowie ich rodzin zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

 Młodzież  naszej szkoły zadbała  o świąteczny wystrój Izby Pamięci. Liczne stroiki, choinki i świece umiliły wigilijne spotkanie. Nad sprawną organizacją  uroczystości czuwała p. Violetta Rydian oraz uczniowie klasy IIIs.

Violetta Rydian