Gimnazjum nr 1
ul.Lipowa 9
63-000 Środa Wlkp.
gim1sroda@o2.pl   tel:61 285 23 74

Aktywni dla klimatu

Renata Smoczyk
Odsłony: 1950

klimatEkozespół Gim1 organizuje zbiórkę elektroodpadów na terenie naszej szkoły w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Zmieniaj nawyki - nie klimat”.

9 maja 2014 roku firma Redmondis Electrocycling odbierze i we właściwy sposób zutylizuje zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

 

 

Ekozespół Gim1 organizuje zbiórkę elektroodpadów na terenie naszej szkoły w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Zmieniaj nawyki - nie klimat”. 

9 maja 2014 roku firma Redmondis Electrocycling odbierze i we właściwy sposób zutylizuje zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do aktywnego udziału w zbiórce elektroodpadów.

Początek akcji – 28.04.2014r.,szczegółowych informacji udzielają: p. I. Waligóra i p. R. Smoczyk.

Im większa ilość oddanych sprzętów, tym większy efekt ekologiczny. 

Elektroodpady, które można przynieść, to: 

Zabawki, sprzęt rekreacyjny i sportowy:

kolejki elektryczne lub tory wyścigowe, kieszonkowe konsole do gier video, gry video, komputerowo sterowane urządzenia do uprawiania sportów rowerowych, nurkowania, biegania, wiosłowania, sprzęt sportowy z elektrycznymi lub elektronicznymi częściami składowymi. 

Sprzęt audiowizualny:

odbiorniki radiowe, odbiorniki telewizyjne, kamery video, sprzęt video, sprzęt hi-fi, wzmacniacze dźwięku, pozostałe produkty lub urządzenia wykorzystywane do nagrywania lub kopiowania dźwięku lub obrazów, w tym sygnałów lub wykorzystujące technologie przesyłu dźwięku i obrazu inne niż telekomunikacyjne, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny. 

Komputery osobiste:

komputery osobiste stacjonarne, w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura, laptopy, w tym procesor, mysz, monitor i klawiatura, notebooki, drukarki, sprzęt kopiujący, elektryczne i elektroniczne maszyny do pisania, kalkulatory kieszonkowe, pozostały sprzęt do zbierania, przechowywania, przetwarzania, prezentowania lub przekazywania informacji drogą elektroniczną. 

Terminale i systemy użytkownika:

fax-y, teleksy, telefony, automaty telefoniczne, telefony bezprzewodowe, telefony komórkowe, systemy zgłoszeniowe/sekretarki automatyczne, pozostałe produkty lub sprzęt służący do transmisji głosu, obrazu lub innych informacji za pomocą technologii telekomunikacyjnej. 

Małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego:

Odkurzacze, zamiatacze dywanów, pozostałe urządzenia czyszczące, urządzenia używane do szycia, dziania, tkania i innego typu przetwarzania wyrobów włókienniczych, żelazka i pozostałe urządzenia do prasowania, maglowania i pozostałe urządzenia służące do pielęgnacji ubrań, tostery, frytkownice

rozdrabniacze, młynki do kawy oraz urządzenia do otwierania i zamykania pojemników i opakowań

urządzenia do strzyżenia włosów, suszenia włosów, szczotkowania zębów, golenia, masażu oraz pozostałe urządzenia do pielęgnacji ciała, zegary, zegarki oraz urządzenia do celów odmierzania, wskazywania lub rejestrowania czasu, wagi, pozostałe małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego.