Gimnazjum nr 1
ul.Lipowa 9
63-000 Środa Wlkp.
gim1sroda@o2.pl   tel:61 285 23 74

Wyniki konkursu

Alina Krajewska-Grobelna
Odsłony: 1929

image004Wyniki VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Języka Angielskiego i Niemieckiego

            8 lutego odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Języka Angielskiego i Niemieckiego, którego organizatorem jest nasza szkoła.
Do rywalizacji przystąpiło ponad 100 uczniów z 17 szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu średzkiego, wrzesińskiego i poznańskiego. Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych (kategoria klas V-VII szkoły podstawowej i kategoria klas II i III gimnazjum) w części angielskiej i niemieckiej.

Po uroczystym otwarciu konkursu uczniowie zmierzyli się z niełatwymi testami leksykalno-gramatycznymi w poszczególnych kategoriach wiekowych i językowych. Następnie do pracy przystąpiły komisje konkursowe. Na wszystkich uczestników czekał przygotowany poczęstunek oraz różne gry planszowe, które umiliły czas oczekiwania na wyniki. Podczas gdy młodzież odpoczywała po wytężonym wysiłku, komisje konkursowe pracowały intensywnie, aby jak najszybciej ogłosić wyniki. Czas ten okazał się świetną okazją, aby poznać kolegów i koleżanki z innych szkół i porozmawiać o zmaganiach z testami konkursowymi.        
W końcu przyszedł czas na nagrodzenie zwycięzców i uczestników. Nagrody wręczali Pani Dyrektor Jadwiga Wieland, Pan Burmistrz Miasta Środa Wlkp. Wojciech Ziętkowski i Przewodniczący Rady Rodziców Pan Michał Warych.

A oto zwycięzcy w części niemieckiej w kategorii klas V-VII szkoły podstawowej:

1 miejsce Wiktor Klasa ze Szkoły Podstawowej Nr 2 ze Oddziałami Integracyjnymi w Środzie Wlkp.
2 miejsce Robert Betler ze Szkoły Podstawowowej Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Środzie Wlkp.
3 miejsce Piotr Przepiórkowski z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Brodowie

Zwycięzcy w części angielskiej w kategorii klas V-VII szkoły podstawowej:

1 miejsce Franciszek Kłonowski ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Środzie Wlkp.
2 miejsce Aiden Dayton ze Szkoły Podstawowej im gen. J. H. Dąbrowskiego w Słupi Wielkiej
3 miejsce Maja Janus z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Środzie Wlkp.

Zwycięzcy w części niemieckiej w kategorii klas II i III gimnazjum:

1 miejsce Maciej Pawlaczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pyzdrach

2 miejsce Magdalen Kalisz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Keglik” w Środzie Wlkp.

3 miejsce Aleksandra Wicher z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Keglik” w Środzie Wlkp.

Zwycięzcy w kategorii klas II i III gimnazjum w części angielskiej:

1 miejsce Laura Lis z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Keglik” w Środzie Wlkp.

2 miejsce Milena Dembczyńska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kołaczkowie

3 miejsce Stanisław Główczewski z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Keglik” w Środzie Wlkp.

Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy Nauczycielom za przygotowanie uczniów, pracę w komisjach konkursowych oraz pomoc w organizacji konkursu. Serdeczne podziękowania składamy Panu Burmistrzowi Wojciechowi Ziętkowskiemu, Panu Staroście Marcinowi Bednarzowi
i Radzie Rodziców naszej szkoły za ufundowanie atrakcyjnych nagród dla zwycięzców! Dziękujemy również Pani Prezes Średzkiej Spółdzielni Mleczarskiej „Jana” Marii Czwojdrak i Pani Renacie Robak właścicielce Ciastkarni „Sara”
za podarowanie smakołyków i gadżetów dla uczestników konkursu.

Koordynatorzy konkursu: Agnieszka Wysocka, Anna Wnuk, Anna Janczakowska

Foto: Andrzej Wnuk - galeria zdjęć