Gazeta „krok po kroku”…

redakcja11W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klas 2 gimnazjum mieli obowiązek wykonać projekt na dany temat. Projekty realizowaliśmy w grupach. Temat naszego projektu brzmiał : Gazeta „krok po kroku”, czyli jak powstaje gazeta.

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie klas 2 gimnazjum mieli obowiązek wykonać projekt na dany temat. Projekty realizowaliśmy w grupach. Temat naszego projektu brzmiał : Gazeta „krok po kroku”, czyli jak powstaje gazeta. Nasza grupa składała się z pięciu osób: Weroniki Orzechowskiej, Natalii Czaplickiej, Julii Rogackiej, Adrianny Wałęsiak oraz Wiktorii Piaseckiej. Opiekunem grupy była pani Marzena Nawrocka.

Naszą przygodę z gazetą rozpoczęłyśmy od udania się do redakcji "Głosu Powiatu Średzkiego", tam przeprowadziłyśmy wywiad i poznałyśmy tajniki pracy średzkich redaktorów. Później wykonałyśmy plakat, aby przybliżyć uczniom zagadnienia prasy; plakat został zaprezentowany w świetlicy szkolnej. Na zakończenie projektu przygotowałyśmy prezentację multimedialną, którą zaprezentowałyśmy 28 maja redaktorom gazetki szkolnej „Gimokracja”.

Natalia Czaplicka