Układ Słoneczny

P1160660Zainteresowanie wszechświatem (kosmosem) wśród gimnazjalistów nie maleje.
W roku szkolnym 2016/17 kolejna grupa uczniów przystąpiła do realizacji projektu edukacyjnego „Układ Słoneczny”.
Pod opieką nauczyciela geografii do pracy przystąpili chłopcy z klasy 2A i 2B: Nikodem Litkowski, Mateusz Czwojdrak, Kacper Krakowski, Daniel Nosow, Remigiusz Klasa, Oskar Lewandowski, Maciej Kowalczyk i Kacper Lipiecki.

Po wyszukaniu i dokonaniu selekcji wielu informacji wykonano ścienną makietę Układu Słonecznego. Na planszach przedstawiono informacje na temat Słońca i Księżyca. Przygotowano też prezentację multimedialną „Planety Układu Słonecznego”. Efekty pracy chłopaków przedstawiono w holu II piętra, przy sali 31.

Irena Waligóra