Gimnazjum nr 1
ul.Lipowa 9
63-000 Środa Wlkp.
gim1sroda@o2.pl   tel:61 285 23 74

"JEDYNKA" trzecia w Wielkopolsce!!!

Leszek Maźwa
Odsłony: 2769

We wtorek 17 grudnia nasi piłkarze udali się do Opalenicy , aby wziąć tam udział w Mistrzostwach Wielkopolski w Halowej Piłce Nożnej. Należy w tym momencie dodać , że już drugi raz z rzędu udała im się ta sztuka . W 2012 r zajęli 6 miejsce , które wtedy ani trochę ich nie zadowalało , toteż w tym roku chcieli się zrehabilitować i wywalczyć miejsce na ,, pudle’’.

"JEDYNKA"   TRZECIA   W   WIELKOPOLSCE ! ! !

We wtorek 17 grudnia nasi piłkarze udali się do Opalenicy , aby wziąć tam udział w Mistrzostwach Wielkopolski w Halowej Piłce Nożnej. Należy w tym momencie dodać , że już drugi raz z rzędu udała im się ta sztuka . W 2012 r zajęli 6 miejsce , które wtedy ani trochę ich nie zadowalało , toteż w tym roku chcieli się zrehabilitować i wywalczyć miejsce na ,, pudle’’.

W turnieju wzięło udział 8 drużyn z całej Wielkopolski , które wygrały rywalizację w swoich Rejonach. Podzielono je na 2 grupy:

Grupa A

GIMNAZJUM NR 1 ZŁOTÓW

GIMNAZJUM NR 4 LESZNO

GIMNAZJUM NR 3 POZNAŃ

GIMNAZJUM OPALENICA

Grupa B

GIMNAZJUM NR 1 ŚRODA WLKP

GIMNAZJUM GOŁUCHÓW

GIMNAZJUM NR 1 WĄGROWIEC

GIMNAZJUM NR 6 KONIN

Jak widać losowanie nie było zbyt łaskawe dla naszego zespołu , bowiem los sprawił , że trafili do,, grupy śmierci ‘’. Mimo to pokazali wielką klasę   i z drugiego miejsca awansowali do półfinału. To drugie miejsce dały im dwa remisy – z Gołuchowem 2 : 2  i z Wągrowcem 3 : 3 oraz zwycięstwo 3 : 2 z Koninem. W półfinale czekał na nich zespół z Poznania , który w swojej grupie zajął 1 miejsce. Nasz zespól znakomicie rozpoczął mecz i szybko wyszedł na prowadzenie. Miał kilka okazji na podwyższenie wyniku ale nie wykorzystał ich. Jak to często w piłce bywa niewykorzystane sytuacje lubią się zemścić i niestety tak było i tym razem. Nasi chłopacy popełnili dwa proste, niewymuszone błędy , które przeciwnik zamienił na bramki . Do końca meczu , mimo wielu prób i okazji nie udało już się zmienić wyniku i tym sposobem musieliśmy zadowolić się grą o 3 miejsce. Słusznie takie mecze nazywa się ,, finałami pocieszenia ‘’ zwłaszcza wtedy kiedy jest się lepszym od rywala. Niestety nie zawsze lepszy wygrywa i po naszym meczu wszyscy kibice dziwili się , że to nie my będziemy walczyć o złoty medal. Pozostała nam walka o brązowy medal, którą przyszło nam stoczyć ponownie z Wągrowcem. Nie łatwo jest się zmobilizować do gry po tak pechowo przegranym meczu ale,, Jedynkowicze’’ pokazali pełen profesjonalizm, zagrali jak z nut nie dając żadnych szans przeciwnikom wygrywając z nimi 6 : 2. W finale gospodarze pokonali Poznań 2 : 0 i mogli się cieszyć z Mistrzostwa.

Końcowa klasyfikacja turnieju przedstawia sia następująco :

1. OPALENICA

2. POZNAŃ

3. ŚRODA WLKP

4. WĄGROWIEC

5.LESZNO

6. GOŁUCHÓW  

7. KONIN  

8. ZŁOTÓW

Z dumą pragniemy Was poinformować także , że nasz zawodnik MICHAŁ GÓRZYŃSKI z III E został z 10 bramkami ,,KRÓLEM STRZELCÓW’’ Mistrzostw Wielkopolski w Halowej Piłce Nożnej. Oprócz niego naszą szkołę reprezentowali :

JĘDRZEJ KUJAWA i DAWID MACHAJEWSKI z III E,

BARTEK MAJEK z III B,

WOJTEK LEPOROWSKI , PIOTR SKROBOSIŃSKI i DAWID WŁODARCZAK z II G,

MIKOŁAJ GŁOWACKI z II B,

PAWEŁ DRZEWIECKI z II F

BARTEK BARTKOWIAK z I C.

SERDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM CHŁOPAKOM ZNAKOMITEJ POSTAWY I ZDOBYCIA WSPANIAŁEGO 3 MIEJSCA W WIELKOPOLSCE ! ! !

Czekamy już z utęsknieniem na rozgrywki na boiskach ,, otwartych’’ wierząc, że przysporzą nam one również wiele radości i powodów do dumy.