Gimnazjum nr 1
ul.Lipowa 9
63-000 Środa Wlkp.
gim1sroda@o2.pl   tel:61 285 23 74

Wywiad z p. Aleksandrą Hańczyk

Leszek Maźwa
Odsłony: 2328

P1100272Wywiad z panią opiekun mistrzowskiej drużyny siatkarek Aleksandrą Hańczyk przeprowadził Leszek Maźwa.

Leszek Maźwa: Czy jest pani zadowolona z występu swoich podopiecznych?

Aleksandra Hańczyk: Wynik jest zadowalający, ale gra nie odzwierciedlała poziomu wyszkolenia naszych zawodniczek. Gra fragmentami była szarpana ponieważ dziewczyny odczuwały tremę występując przed tak licznie zgromadzoną publicznością.

 

 

Wywiad z panią opiekun mistrzowskiej drużyny siatkarek Aleksandrą Hańczyk przeprowadził Leszek Maźwa.

 

Leszek Maźwa (LM): Czy jest pani zadowolona z występu swoich podopiecznych?

 

Aleksandra Hańczyk (AH): Wynik jest zadowalający, ale gra nie odzwierciedlała poziomu wyszkolenia naszych zawodniczek. Gra fragmentami była szarpana ponieważ dziewczyny odczuwały tremę występując przed tak licznie zgromadzoną publicznością.

LM: Gdzie dziewczęta wystąpią w dalszym etapie rozgrywek?

AH: Po zdobyciu Mistrzostwa Powiatu dziewczęta wywalczyły awans do kolejnej fazy rozgrywek tj Mistrzostw Rejonu Poznań Teren Wschód. Zawody odbędą się 20.02.2014r we Wrześni.

LM: Jakie widzi pani szanse awansu do Mistrzostw Wielkopolski?

AH: Zespół składa się w większości z klas pierwszych i drugich, zaledwie jedna zawodniczka jest z trzeciej klasy. Każda zawodniczka ma duży indywidualny potencjał możliwości, lecz grupa nie stanowi jeszcze monolitu. Można go stworzyć poprzez ciężką pracę. Jeśli wykorzystają wszystkie swoje atuty i zaprezentują je w grze zespołowej to mają szanse powalczyć o kolejny awans.

LM: Jak wyglądają przygotowania drużyny siatkarek do rozgrywek w Gimnazjum Nr 1?

AH: Selekcja i nabór zawodniczek prowadzony jest od września. Po miesiącu wchodzimy w cykl przygotowawczy, który trwa około 2 miesięcy. Następnie rozgrywane są mecze kontrolne które w tym roku odbywały się z grupą chłopców pretendujących do reprezentacji siatkarzy.

LM: Dziękuję za rozmowę. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

AH: Dziękuję.