gim1sroda@o2.pl   tel:61 285 23 74

„Jedynka” walczy o Mistrzostwo Województwa

Błaszyk Mirosław
Odsłony: 1565

Fota Mati małeW dniu 09.03.2016 w Śremie rozegrany został Półfinał Rejonu w siatkówce dziewcząt. Dziewczyny reprezentujące Gimnazjum nr 1 w Środzie Wlkp. ponownie świetnie się zaprezentowały pokonując pewnie 2:0 w setach gospodarza turnieju - Śrem oraz faworyzowany zespół z Wrześni, również 2:0 w setach. Opiekunowie p. Aleksandra Hańczyk oraz Mateusz Marzyński są pełni uznania dla całej drużyny za wole walki, determinację oraz prezentowany kunszt siatkarski. Dzięki wyżej wymienionemu zwycięstwu w turnieju, Gimnazjum nr 1 awansowało do dalszego etapu.

Dokładnie 16 marca 2016 bieżącego roku w Jarocinie rozegrany został Finał Rejonu Teren Wschód Poznań w siatkówce żeńskiej, w którym to wystąpiły 4 zespoły gimnazjalne: Środa Wlkp, Pobiedziska, Jarocin oraz Września. „Jedynka” pierwszy mecz rozegrała z gimnazjum z Pobiedzisk i dzięki pewnemu zwycięstwu 2:0 w setach (25:9, 25:11), czekało na rozstrzygnięcie pojedynku pomiędzy gospodarzem turnieju, a faworytem - Gimnazjum Jarocin – Gimnazjum Września. Po bezbarwnym pierwszym secie wygranym przez zespół z Jarocina (25:16), w drugim secie nastąpiło przełamanie i zwycięstwo zespołu z Wrześni (23:25) po zaciętym boju. Konieczny do rozegrania był tie-break ,w którym to żaden z zespołów nie chciał odpuścić. Walka punkt za punkt trwała przez cały set, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachował zespół z Wrześni, pokonując Jarocin (16:14).

W finale turnieju spotkały się ponownie zespoły z Gimnazjum Środa Wlkp. oraz Gimnazjum Września. Od początku seta dla żadnego z zespołów nie było straconych piłek i każda zawodniczka na boisku dawała z siebie 100% . Niestety pierwszą partie nasze siatkarki przegrały 24:26, na szczęście nie podłamało to naszego zespołu i jeszcze bardziej skoncentrowane oraz zmobilizowane przystąpiły do drugiego seta. Ta partia również toczyła się punkt za punkt, ale większą determinacją i wolą walki wykazały się uczennice reprezentujące Gimnazjum nr 1 w Środzie Wlkp. i pokonały zespół z Jarocina 25:21. Nadszedł więc czas rozstrzygnięcia tego boju w tie-breku, nasz zespół z uśmiechem na twarzy oraz pewnością we własne umiejętności od razu ruszył do pracy uzyskując kilku punktową przewagę. Do końca tej partii, nasze zawodniczki nie oddały zwycięstwa i po uzyskaniu 15 punktów, mogły cieszyć się ze zwycięstwa w całym turnieju, oraz z awansu do finałowej „ósemki” w Mistrzostwach Województwa w siatkówce żeńskiej, który rozegrany będzie 26-27 kwietnia 2016 r. we Wrześni.

Gimnazjum nr 1 ze Środy Wlkp, wystąpiło w składzie: kapitan. Agnieszka Lipiecka, Weronika Balcerzak, Agnieszka Idaszak, Jagoda Kaczmarek, Katarzyna Szymanek, Natalia Szkudlarska, Angelika Bartkowiak, Natalia Bandosz i Weronika Kijak. W zastępstwie p. Aleksandry Hańczyk, opiekunem drużyny był Mateusz Marzyński