Gimnazjum nr 1
ul.Lipowa 9
63-000 Środa Wlkp.
gim1sroda@o2.pl   tel:61 285 23 74

Koszykarki „Jedynki” pierwsze na Festiwalu Piłki Koszykowej

Błaszyk Mirosław
Odsłony: 1878

W sobotę 21 maja w sali sportowej średzkiego LO, cztery drużyny z naszej szkoły wzięły udział w XIX Festiwalu Piłki Koszykowej, który jest częścią Średzkich Sejmików Kultury. Niestety zainteresowanie wśród uczniów pozostałych szkół było zerowe, dlatego też turniej był wewnętrzną rozgrywka naszych uczennic.

 W sobotę 21 maja w sali sportowej średzkiego LO, cztery drużyny z naszej szkoły wzięły udział w XIX Festiwalu Piłki Koszykowej, który jest częścią Średzkich Sejmików Kultury. Niestety zainteresowanie wśród uczniów pozostałych szkół było zerowe, dlatego też turniej był wewnętrzną rozgrywka naszych uczennic.

 

W turnieju wziął też udział jeden męski zespół, który nie miał przeciwników oraz jedna drużyna z LO w której grały absolwentki naszego gimnazjum. W związku z takim układem organizatorzy postanowili dla urozmaicenia rozegrać turniej systemem „każdy z każdym”.

Bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z LO, które zostały sklasyfikowane w starszej grupie, podobnie jak grupa chłopców która została zwycięzcami swojej grupy.

 

Po rozegraniu całego turnieju klasyfikacja ułożyła się następująco:

 

Chłopcy:

 I miejsce: Bartosz Pawlak, Adam Lepczyński, Marcin Szczęsny

 Dziewczęta:

 I miejsce: Agata Sobucka, Gabriela Duszczak, Natalia Bandosz, Magdalena Hańczyk

 II miejsce: Martyna Andrys, Maria Wicher, Wiktoria Weiss, Wiktoria Furmańska

 III miejsce: Kamila Blok, Julia Wierzbicka, Eliza Wawrzkiewicz

Dodatkowo rozegrano jeszcze konkurs rzutów wolnych, który wygrała Wiktoria Furmańska, druga była Martyna Andrys a trzecia Agata Sobucka. Najlepszy z chłopców był Bartek Pawlak który zajął czwarte miejsce.

 Wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania za poświęcenie swojego czasu w słoneczną sobotę i udział w zawodach.