Gimnazjum nr 1
ul.Lipowa 9
63-000 Środa Wlkp.
gim1sroda@o2.pl   tel:61 285 23 74

Martyna Jankowska Mistrzynią Wielkopolski!!!

Błaszyk Mirosław
Odsłony: 1869

IMG 9029We wtorek 24 maja w Pile, odbył się Finał Gimnazjady w Lekkoatletyce. Wśród wielu sportowców znalazła się również nieliczna żeńska grupa z naszej szkoły

 

           We wtorek 24 maja w Pile, odbył się Finał Gimnazjady w Lekkoatletyce. Wśród wielu sportowców znalazła się również nieliczna żeńska grupa z naszej szkoły. Kwalifikacją do tych zawodów były Mistrzostwa Powiatu rozegrane 12 maja w Środzie. W skład reprezentacji weszły Martyna Jankowska, Zuzanna Nowak, Sandra Tórz, Julia Rzepka oraz Magdalena Kamińska. 

Rewelacyjny występ zaliczyła Martyna Jankowska, która zdobyła złoty medal w biegu na 200m ppł.i została Mistrzynią Wielkopolski. Sztafeta szwedzka w składzie Tórz, Nowak, Rzepka, Jankowska wygrała swoją serię kwalifikacyjną i ostatecznie zajęła 7 miejsce. 

Wielkie gratulacje dla naszych zawodniczek a szczególnie dla Martyny.