Gimnazjum nr 1
ul.Lipowa 9
63-000 Środa Wlkp.
gim1sroda@o2.pl   tel:61 285 23 74

Wrześniowe zawody lekkoatletyczne

Jarosław Sobota
Odsłony: 2363

zdjecie003W czwartek 15.09 bardzo liczna reprezentacja Gimnazjum nr 1, wzięła udział w powiatowych eliminacjach do Memoriału im. Mariana Głuszka w lekkoatletyce. Niestety reforma sportu szkolnego wprowadzona w powiecie średzkim okazała się bardzo niekorzystna dla uczniów klas III, gdyż musieli rywalizować z uczniami szkół ponadgimnazjalnych.

 

W czwartek 15.09 bardzo liczna reprezentacja Gimnazjum nr 1, wzięła udział w powiatowych eliminacjach do Memoriału im. Mariana Głuszka w lekkoatletyce. Niestety reforma sportu szkolnego wprowadzona w powiecie średzkim okazała się bardzo niekorzystna dla uczniów klas III, gdyż musieli rywalizować z uczniami szkół ponadgimnazjalnych. Najlepszy wynik z naszych uczniów uzyskał Łukasz Spychała z klasy 3s w skoku w dal osiągając 5,39 m , bijąc przy tym rekord szkoły. Bardzo dobrze wypadł również Miłosz Gościniak z IIs wygrywając  bieg na 100 m. Ponadto bardzo dobrze spisali się również pozostali nasi reprezentanci. II miejsce także z rekordem szkoły uzyskał Jakub Dubert z  Ib w biegu na 600 m, Marika Szczęsna z klasy II a była druga w pchnięciu kulą, podobnie jak Sławomir Sobański na 100 m. III miejsce zajęła, Natalia Bandosz na 100 m.

Wielu naszych uczniów zajęło dalsze miejsca ale przegrywali tylko ze starszymi kolegami ze szkół ponadgimnazjalnych. Szczegółowe wyniki zawodów prezentujemy w plikach: klasy I i II oraz klasy III i starsi.

 Wszyscy uczniowie zasłużyli na wielkie gratulacje.