Gimnazjum nr 1
ul.Lipowa 9
63-000 Środa Wlkp.
gim1sroda@o2.pl   tel:61 285 23 74

Jedynka najlepsza w Gminie Środa w tenisie stołowym

Błaszyk Mirosław
Odsłony: 1714

        W środę 5 października trzyosobowa reprezentacja z naszej szkoły w składzie: Kamil Spychała, Szymon Spychała i Piotr Dajerling, wzięła udział w Mistrzostwach Gminy Środa Wielkopolska w drużynowym tenisie stołowym. Zawody odbyły się w Słupi Wielkiej i niestety ograniczyły się do jednego meczu pomiędzy gospodarzami i naszą drużyną.

 

 

 

W środę 5 października trzyosobowa reprezentacja z naszej szkoły w składzie: Kamil Spychała, Szymon Spychała i Piotr Dajerling, wzięła udział w Mistrzostwach Gminy Środa Wielkopolska w drużynowym tenisie stołowym. Zawody odbyły się w Słupi Wielkiej i niestety ograniczyły się do jednego meczu pomiędzy gospodarzami i naszą drużyną.

 

Po pierwszych dwóch grach singlowych był remis 1-1. Kamil pokonał rywala 3-1, a Piotr przegrał 0-3. Mecz deblowy w którym zagrał Piotr i Szymon zupełnie nam nie wyszedł i gładko przegraliśmy 0-3 a zatem do wygrania meczu potrzeba było dwóch wygranych w kolejnych grach singlowych. Kamil wygrał bardzo pewnie 3-0 doprowadzając do stanu 2-2 i wszystko było w rękach Piotra. Mecz był bardzo zacięty, prowadzenie zmieniało się co chwilę i do rozstrzygnięcia potrzebny był piąty set. Na szczęście bardzo odważnie zaczął go nasz zawodnik i nie pozwolił rywalowi odrobić strat, wygrał swój mecz i dał zwycięstwo naszej szkole 3-2. Kolejny etap to Mistrzostwa Powiatu które odbędą się 26 października w Krzykosach.