Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia

Jarosław Sobota

klm 0112 marca 2014 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia organizowany przez firmę edukacyjną z Warszawy specjalizującą się w przeprowadzaniu konkursów dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów- Centrum Edukacji Szkolnej.

12 marca 2014 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia organizowany przez firmę edukacyjną z Warszawy specjalizującą się w przeprowadzaniu konkursów dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów- Centrum Edukacji Szkolnej. Do udziału w konkursie nie było wymagane szczególne przygotowanie matematyczne, wystarczyły jedynie umiejętności rozwiązywania zadań logicznych, łamigłówek i rebusów. Ciekawa formuła zadań konkursowych umożliwia trening i rozwój logicznego myślenia, które przydaje się nie tylko w matematyce czy fizyce, ale także na innych przedmiotach wymagających rozwiązywania problemów.

Uczniowie naszego Gimnazjum jak zawsze chętnie wzięli w nim udział i jako tegoroczni Mistrzowie Powiatu Logicznego Myślenia zaprezentowali się bardzo dobrze. Spośród siedmiu uczestników, Maria Torzyńska z klasy 2b została laureatem tego konkursu zajmując bardzo wysokie 7 miejsce w Polsce na 1871 startujących gimnazjalistów.

Oto wyniki pozostałych uczestników:

Patryk Ratajczak 168 /208

Wiktor Woźnica 154 / 208

Kacper Sieradzki 154 /208

Krzysztof Katafiasz 148 / 208

Bartosz Bartkowiak 148 / 208

Katarzyna Wrzosek 144/208

Sukcesu gratulujemy i życzymy wszystkim uczestnikom udanych startów w konkursach matematycznych.